آخرین مطالب

صنعت پتروشیمی در منطقه آزاد چابهار شرق کشور را متحول می کند

ˈحامد علی مبارکیˈ روز چهارشنبه در دیدار با مسوولان شرکت پتروشیمی مکران و شرکتهای سرمایه گذار پتروشیمی چابهار افزود: منطقه آزاد چابهار با توجه به موقعیت راهبردی و تنها بندر اقیانوسی کشور به لحاظ دسترسی آسیای میانه و کشورهای همسایه محصور در خشکی به آبهای آزاد از موقعیت ویژه ای برخوردار است.

وی گفت: با توجه به طرح توسعه اسکله های شهید بهشتی و کلانتری بندر چابهار و همچنین تکمیل پروژه راه آهن که کارهای اجرایی آن در دستور کار دولت تدبیر و امید قرار گرفته شاهد فعالسازی محور ترانزیتی شرق کشور هستیم.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار از مسوولان پتروشیمی تسریع در روند اجرای مجتمعهای پتروشیمی منطقه را خواستار شد و افزود: با راه اندازی این پروژه ها علاوه بر رشد اقتصادی و توسعه صادرات زمینه اشتغال تعداد زیادی از نیروها در سیستان و بلوچستان فراهم می شود که خود موجب رفاه و امنیت منطقه خواهد شد.

مبارکی بیان کرد: دانشگاههای بین المللی و علمی کاربردی منطقه آزاد چابهار توانمندی و ظرفیت لازم را برای آموزش نیروهای متخصص و بومی صنعت پتروشیمی دارند لذا در حال بررسی، برنامه ریزی و نیازسنجی برای ایجاد رشته های مرتبط با این صنعت هستند.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نگین مکران چابهار نیز در این دیدار گفت: این شرکت از ۱۸ شرکت مختلف سرمایه گذاری تشکیل شده و در آینده نزدیک با سرمایه گذاری گسترده ای که در حال انجام است نعمات و برکات فراوانی از قبیل اشتغال را برای مردم به ارمغان می آورد.

ˈمحمد سیفˈ افزود: هم اکنون عملیات خاکبرداری و محوطه سازی این مجتمع با حدود ۴۰۰ نفر نیرو در حال اجرا است، سه شرکت برای تامین نیاز مجتمع تاسیس شده و در این زمینه هیچگونه مشکلی وجود ندارد.

وی با تقدیر از حمایتهای سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: بهره وری مناسب با کمترین هزینه مورد توجه بخش خصوصی است، از این رو بکارگیری نیروهای متخصص بومی از اولویتهای اشتغال این شرکت است لذا باید با همکاری سازمان منطقه آزاد چابهار زمینه تربیت و آموزش این نیروها فراهم شود

درباره مدیریت سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.