آخرین مطالب

اساس تولید و صادرات باید بر مبنای استاندارد باشد

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈوحید مرندی مقدمˈ روز چهارشنبه در حاشیه بازید از یک واحد تولیدی در ساوه افزود: این مهم در ارتقای کیفیت تولیدات موثر است.

وی اظهار کرد: رعایت استاندارد اجباری و تشویقی از سوی واحدهای تولیدی و صنعتی در افزایش کیفیت محصولات تولیدی و تقویت بازار صادرات و رقابت موثر است.

مرندی مقدم با اشاره به این که زندگی بدون استاندارد پر هزینه است، اظهار کرد: رعایت نکردن استانداردهای لازم در تولید کالای پزشکی خسارات جبران ناپذیری را به دنبال دارد.

وی بیان کرد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده تمام کالاهای وارداتی به لحاظ استاندارد کنترل می شوند تا مشکلی را به همراه نداشته باشند.

وی گفت: در صورتی که کالایی از مبادی غیر رسمی وارد کشور شود که استانداردهای لازم را نداشته باشد موضوع از سوی این سازمان پیگیری و با آن برخورد می شود.

مرندی مقدم افزود: در تمام حوزه ها ایمنی باید رعایت شود زیرا سر باز زدن از این امر خطراتی را برای مردم به همراه دارد.

وی اظهار کرد: حوزه فعالیت سازمان استاندارد بسیار گسترده است و نمایندگان مجلس شورای اسلامی می توانند با تصویب توسعه اختیارات قانونی و گسترش چگونگی برخورد با واحدهای متخلف، سازمان استاندارد را در دستیابی به اهداف متعالی یاری کنند.

مدیرعامل شرکت باند، گاز و پنبه کاوه ساوه نیز گفت: باید کالاهای وارداتی به ویژه در بخش پزشکی از استانداردهای لازم و مناسب برخوردار باشند.

ˈاصغر توفیقیˈ با اشاره به این که برخی از شرکت های تولیدی نکات استاندارد را در کالاهای خود رعایت نمی کنند، افزود: کنترل و نظارت بر فعالیت این گونه واحدها از سوی سازمان استاندارد ضروری است.

وی اظهار کرد: غفلت از این مهم علاوه بر افزایش هزینه خانواده ها به هنگام استفاده از آنها، گاه خطرات غیر قابل جبرانی را به دنبال دارد.

در این مراسم تعدادی از مسوولان استانی و محلی از شرکت باند، گاز و پنبه کاوه تولید کننده پنبه هیدروفیل، گاز جراحی، گاز استریل، باندکش و غیره و نیز از ساختمان نیمه کاره اداره استاندارد ساوه بازدید کردند

درباره مدیریت سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.